SERWIS DO NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO ONLINE - na co zwracać uwagę?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 26 sierpnia 2011

SERWIS DO NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO ONLINE - na co zwracać uwagę?

Wcześniej poznałeś(aś) zalety nauki języka angielskiego przez internet (mimo iż w artykule - Dlaczego warto uczyć się angielskiego przez Internet) nie wypisałem ich wszystkich), dlatego zanim poszukasz portalu odpowiedniego dla siebie warto zastanowić się:

CO POWINIEN ZAWIERAĆ DOBRY SERWIS DO NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO ONLINE...?
  • Przede wszystkim serwis taki musi posiadać odpowiednio dużą bazę słownictwa z większością niezbędnych zwrotów i wyrażeń. Każdy kurs nauki słówek powinien być podzielony na poszczególne poziomy trudności, począwszy od lekcji z najbardziej popularnym słownictwem a skończywszy na bardziej zaawansowanych wyrażeniach.
  • Podczas nauki konieczna jest prawidłowa wymowa lektora. Dodatkowo bardzo pomocny jest również zapis fonetyczny, czyli tzw. transkrypcja. Dobrze, jeśli nauka słówek jest urozmaicona i zawiera również materiały graficzne (obrazki) przedstawiające dane słówko, jak również dodatkowe zdanie pokazujące na przykładzie zastosowanie danego słówka w zdaniu.
  • Podczas nauki słówek kluczowa rolę odgrywa zastosowany w danym serwisie algorytm powtórek. To od niego w dużej mierze zależy efektywność Twojej nauki. Oczywistym faktem jest, że do trwałego zapamiętania nowego wyrażenia konieczne jest jego kilkakrotne powtarzanie w odpowiednich odstępach czasu. Przy tworzeniu algorytmów zapamiętywania bardzo często uwzględnia się badania nad praca ludzkiego mózgu w celu ich optymalizacji. Pozwala to na „dopasowanie” się do danego ucznia. Algorytm na podstawie analizy dotychczasowych wyników sam ustala liczbę i częstość powtórek. Tak osobiste podejście do osoby uczącej się sprawia, że jej efekty w nauce są naprawdę fascynujące.
  • Aby zapewnić systematyczność nauki, system koniecznie musi motywować ucznia do pracy. Niezbędne tutaj jest informowanie o postępach i przypominanie o powtórkach. Nie można też zapominać o innych sposobach motywacji, jakimi mogą być np. rankingi najlepszych uczestników kursu. Wyzwalana wtedy jest naturalna chęć rywalizacji, co motywuje do nauki podwójnie.
  • Nauka w serwisie nie może oczywiście sprowadzać się tylko do jednego rodzaju ćwiczeń. Każdy uczeń powinien mieć możliwość wyboru spośród wielu dostępnych form nauki. Im więcej ciekawych przykładów oraz metod nauczania, tym większe prawdopodobieństwo, ze nauka w takim serwisie będzie nas dodatkowo motywowała, ale również znajdziemy metodę, która dla nas będzie najbardziej optymalna i efektywna.
  • W każdym dobrym serwisie nie powinno również zabraknąć:
- tłumaczenia wyrażeń w obu kierunkach,
- nauki prawidłowej wymowy,
- nauki zasad gramatycznych,
- dyktand utrwalających do perfekcji angielską pisownię
- ćwiczeń ze słuchu, itd.

  • Mile widziane są też wszelkiego rodzaju ćwiczenia kojarzeniowe, krzyżówki, łamigłówki oraz gry językowe (np. popularny „wisielec”). Wszystko to sprawia, że nauka czasem wciąga bardziej, niż dobra gra komputerowa.
  • Rozbudowane serwisy często oferują również możliwość tworzenia własnych zestawów do nauki i dołączania ich do głównego systemu powtórek. Dają również możliwość drukowania słówek z każdej lekcji.
  • Należy wspomnieć również o niezwykle przydatnej opcji wydruku tzw. fiszek, (zobacz, co to są fiszki) Ta metoda nauki jest znana od dawna i również przynosi dobre efekty, a jej główną zaletą jest to, że można z niej korzystać bez komputera.
  • Na koniec jeszcze jedna rzecz wpływająca na efektywność nauki, z której niewiele osób zdaje sobie sprawę. Jest to kolorystyka serwisu i jego tzw. interface. Przede wszystkim powinien on być czytelny, intuicyjny i przejrzysty, aby nawigowanie po serwisie nie rozpraszało naszej uwagi od nauki.
Kiedy już wiesz, co powinien zawierać dobry serwis do nauki języka angielskiego przez Internet możesz poszukać tego, który będzie dla Ciebie odpowiedni.

Jeśli jednak nie masz czasu na poszukiwania i chcesz wiedzieć, które serwisy osobiście rekomenduje i polecam to koniecznie musisz zobaczć:

Najlepsze serwisy do nauki języka angielskiego przez internet.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Zobacz koniecznie (najpopularniejsze tematy)

PORTAL ANGIELSKI MP3 - Szybka Nauka Języka Angielskiego (Lekcje i Kursy na MP3)Kursy angielskiego na mp3 to najlepsza forma nauki dla osób początkujących, które mają mało czasu lub ograniczone finanse na intensywną naukę angielskiego w szkole językowej. Wykorzystując lekcje angielskiego w plikach Mp3 możesz uczyć się języka nie tylko w wolnym czasie, ale również podczas codziennych obowiązków, w drodze do pracy, podczas urlopu, podróży, prowadzenia samochodu itp. Nauka Angielskiego MP3 to nie tylko nauka angielskich słówek oraz angielskie rozmówki
ale również kursy dla początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych w wielu różnych formach tj: Angielski kurs podstawowy Mp3
angielski na wakacje - angielski w podróży - rozmówki angielskie - gramatyka angielska - bussines english - angielski w pracy - niezbędne zwroty i wyrażenia
phrasal verbs - angielski do matury - korepetycje domowe oraz wiele wiele innych.

Wszystkie książki audio (audiobooki) pochodzą od wydawców specjalizujących się w audiokurach do nauki języków obcych. Materiały od DIM, EDGARD, LINGO, CZTERY GŁOWY
to gwarancja skutecznej nauki języka (nie tylko angielskiego). Dodatkowo do wielu audiobooków dołączane są podręczniki (ebooki), które ułatwiają naukę
oraz utrwalają zdobyte podczas słuchania lekcji na mp3 wiadomości.


Kursy angielskiego MP3 (pobierz)

  ©Template by Dicas Blogger . - Serwis ANGIELSKI MP3 • Copyright © 2010-2018 e-neXto.com.pl • All Rights Reserved | Angielski przez Internet - nauka angielskiego online - statystyki | polityka prywatności i cookies