JAK NAPISAĆ CV w JĘZYKU ANGIELSKIM - Poradnik

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 26 lipca 2011

JAK NAPISAĆ CV w JĘZYKU ANGIELSKIM - Poradnik

Praktyczny poradnik
JAK NAPISAĆ CV PO ANGIELSKU?

Szukasz pracy za granicą? Chcesz się kształcić i zdobywać doświadczenie np w Londynie...? Potrzebujesz napisać CV w języku angielskim, ale nie wiesz jak się za to zabrać to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Badania wskazują, że podczas rekrutacji na konkretne stanowisko ponad 99,2% procent życiorysów jest od razu wyrzucanych do kosza z jednego tylko powodu - błędnego przedstawienia treści.

Nie wszyscy wiedzą, że w Europie istnieje znormalizowany specjalny szablon życiorysu (European Curriculum Vitae Format), który koniecznie powinien zawierać 6 zasadniczych segmentów:

1. Personal Information - Twoje dane osobowe,
2. Work Experience -Twoje doświadczenie zawodowe,
3. Education and Training - wykształcenie oraz odbyte szkolenia i kursy,
4. Personal Skills and Competense - osobiste umiejętności oraz zakres kompetencji,
5. Additional Information - informacje dodatkowe
6. Annexes - załączniki

Aby ułatwić Ci napisanie poprawnego CV w języku angielskim poniżej udostępniam Ci kilka bardzo przydatnych dokumentów, (w formacie DOC i PDF) które możesz od razu pobrać na swój komputer. Warto się na nich wzorować kiedy piszesz swoje CV do europejskich pracodawców.

- Szablon formularza Europass - Życiorys (CV) w języku angielskim.
- Szablon formularza Europass (PL) - przetłumaczony na język polski
- Przykładowe CV w języku angielskim.

Powyższy szablon powinien bardzo ułatwić Ci napisanie własnego CV w języku angielskim i sprawić, iż nie zostanie ono odrzucone z powodu - błędnej formy. Dzięki niemu przedstawisz swoje umiejętności w sposób zrozumiały w całej europie, dlatego warto z nich skorzystać.

Poniżej przedstawiam również kilka podstawowych zwrotów używanych przy pisaniu CV w języku angielskim:

* professional experience - doświadczenie zawodowe,
* name - imię,
* date of birth - data urodzenia,
* nationality - narodowość,
* adress - adres,
* telephone - numer telefonu
* marital status - status matrymonialny,
* work history - historia zatrudnienia,
* education - edukacja,
* qualifications - kwalifikacje,
* training - szkolenie,
* courses - kursy,
* interests/hobbies - zainteresowania,
* computer skills - umiejętność obsługi komputera,
* languages - znajomość języków obcych,
* name and address of employer - nazwa i adres pracodawcy,
* dates (from - to) - daty od-do,
* occupation - zawód,
* tittle of qualification awarded - nazwa otrzymanych nagród,
* driving licence - prawo jazdy,
* references - referencje,
* annexes - załączniki.

Jeśli dodatkowo szukasz pracy w środowisku anglojęzycznym szczerze polecam Ci również poradnik: Język angielski - Jak zdobyć pracę.
Jest to książka (ebook) dla osób znających język angielski na poziomie średnio zaawansowanym. Pierwsza część poświęcona wyszukiwaniu ofert, pisaniu własnego CV, listu motywacyjnego oraz ogłoszenia o poszukiwaniu pracy w języki angielskim, druga w całości mówi o rozmowie kwalifikacyjnej w języku angielskim. Książka zawiera również przykładowe angielskie ogłoszenia o pracy dla specjalistów różnych dziedzin - wszystkie z tłumaczeniem i słowniczkami.

Kurs Angielskiego Online - BUSINESS ENGLISH

Jeżeli chcesz ponadto skorzystać z kompleksowego kursu przygotowującego do pracy na stanowisku gdzie wymagana jest biegłe posługiwanie się językiem angielskim to polecam Ci skorzystanie z profesjonalnego kursu BUSINESS ENGLISH na platformie eTutor.

Kurs ten nauczy Cię jak pisać CV oraz życiorys w języku angielskim, przygotuje Cię na rozmowę kwalifikacyjną po angielsku oraz nauczy prowadzić korespondencję w firmie i nie tylko.

Wszystkie tematy które porusza Kurs Business English eTutor znajdziesz na stronie serwisu - kliknij.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zobacz również:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Zobacz koniecznie (najpopularniejsze tematy)

PORTAL ANGIELSKI MP3 - Szybka Nauka Języka Angielskiego (Lekcje i Kursy na MP3)Kursy angielskiego na mp3 to najlepsza forma nauki dla osób początkujących, które mają mało czasu lub ograniczone finanse na intensywną naukę angielskiego w szkole językowej. Wykorzystując lekcje angielskiego w plikach Mp3 możesz uczyć się języka nie tylko w wolnym czasie, ale również podczas codziennych obowiązków, w drodze do pracy, podczas urlopu, podróży, prowadzenia samochodu itp. Nauka Angielskiego MP3 to nie tylko nauka angielskich słówek oraz angielskie rozmówki
ale również kursy dla początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych w wielu różnych formach tj: Angielski kurs podstawowy Mp3
angielski na wakacje - angielski w podróży - rozmówki angielskie - gramatyka angielska - bussines english - angielski w pracy - niezbędne zwroty i wyrażenia
phrasal verbs - angielski do matury - korepetycje domowe oraz wiele wiele innych.

Wszystkie książki audio (audiobooki) pochodzą od wydawców specjalizujących się w audiokurach do nauki języków obcych. Materiały od DIM, EDGARD, LINGO, CZTERY GŁOWY
to gwarancja skutecznej nauki języka (nie tylko angielskiego). Dodatkowo do wielu audiobooków dołączane są podręczniki (ebooki), które ułatwiają naukę
oraz utrwalają zdobyte podczas słuchania lekcji na mp3 wiadomości.


Kursy angielskiego MP3 (pobierz)

  ©Template by Dicas Blogger . - Serwis ANGIELSKI MP3 • Copyright © 2010-2018 e-neXto.com.pl • All Rights Reserved | Angielski przez Internet - nauka angielskiego online - statystyki | polityka prywatności i cookies