Metoda deDOMO - ANGIELSKI DLA RODZICÓW na Wakacje. (Audiobook)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 28 czerwca 2011

Metoda deDOMO - ANGIELSKI DLA RODZICÓW na Wakacje. (Audiobook)

ANGIELSKI DLA RODZICÓW na Wakacje
czyli jak pomóc swojemu dziecku w nauce języka angielskiego na wakacjach.

Jeśli jesteś rodzicem, znasz choć trochę angielski i chcesz pomóc swojemu dziecku w nauce języka, ale nie wiesz jak się za to zabrać i z jakich metod skorzystać to musisz przeczytać ten artykuł.

Wakacje to nie tylko czas odpoczynku i corocznych wyjazdów z rodziną czy to w góry czy nad morze. Wakacje mogą być również świetną okazja do nauki angielskiego dla Twojego dziecka, jak również dla Ciebie jako rodzica...

Jak zorganizować wakacje, aby przy okazji w przyjemny sposób uczyć swoje dziecko jakże ważnego w dzisiejszych czasach języka angielskiego...?

Najlepszą na to sposobem jest zorganizowanie nauki według metody deDOMO. Metoda ta skupia się na edukacji, motywacji i interakcji pomiędzy rodzicem a dzieckiem.

Jako rodzic zapewne chcesz, aby Twoje dziecko coś zapamiętało z dotychczasowej nauki języka angielskiego i najlepiej aby przypomniało sobie wtedy, kiedy jest to potrzebne! Najlepiej aby było to coś sensownego, nie wyliczankę̨ kolejnych kolorów, liczb lub nazw zwierzątek, tylko na przykład Can I have a coke? albo Where is the toilet?, itp. Tym bardziej, że jest teraz spora szansa, że w czasie tegorocznych wakacji znajdziecie się w miejscach, gdzie można będzie wypróbować́ takie właśnie angielskie zwroty w restauracji, hotelu, czy na plaży.

Dlaczego właśnie angielski?

Bo, całkiem po prostu, obecnie świat w coraz większym stopniu mówi po angielsku, stąd staje się on prawdziwym językiem globalnym. W obecnych czasach każdy wakacyjny wyjazd poza Polskę (no jednym z wyjątków może być Francja) to niemal 100% gwarancji, że trzeba będzie coś załatwić właśnie w języku angielskim, czy to zapytać o drogę, zamówić obiad, czy umówić́ się z koleżanką do kids’ clubu na popołudnie. W takich sytuacjach często Mamie i Tacie brakuje potrzebnego zwrotu (z głowy ulatuje akurat potrzebne angielskie słówko), a nasz syn lub córka w ogóle nawet nie starają się mówić w obcym języku, tylko nagle się rumieniąc znacząco spoglądają̨ w Waszą stronę...

Dlaczego dla rodziców?

W czasie wspólnych wakacyjnych wyjazdów Mama i Tata naturalnie robią z dziećmi i dla dzieci także to, co przez cały rok, ale wakacje to także nowe, wakacyjne zadania, wyzwania i role dla rodziców, między innymi rola tłumacza, gdy dziecko wprawdzie bardzo czegoś chce, ale odmawia poproszenia o to po angielsku kelnera, czy nowo poznanego kolegę na plaży. Stąd warto zastanowić się czy Wy jako rodzice nie chcielibyście w jakiś sposób ośmielić językowo swoje dziecko. Oczywiście Wam jako samym rodzicom nie zaszkodziłaby odrobina bezbolesnej powtórki językowej przed wyjazdem lub w trakcie urlopu - prawda...?

Dlaczego na wakacje?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wakacje czy ferie to nie najlepszy czas na naukę czegokolwiek. Nic bardziej mylnego, ale pod warunkiem, że nie będzie to nauka w tradycyjny sposób. Czy nie jest prawdą, że wakacje, zwłaszcza zagraniczne, to po prostu świetna, naturalna okazja, by sprawdzić od razu, czy choćby najmniejsza próba użycia języka obcego okaże się skuteczna czy nie. A nic chyba tak nie motywuje jak sukces, choćby nieduży. Tych okazji jest naprawdę bardzo wiele. Od razu zaznaczę tutaj że taka „okazja” to nie standardowa lekcja w wakacyjnym plenerze, lecz tak naprawdę kontekst komunikacyjny, który stanowi ta czy inna sytuacja. Jak ten kontekst wykorzystać do edukacji językowej swojego dziecka dowiesz się już za chwilę.

Dlaczego metoda deDOMO jest tak bardzo skuteczna?

Bo deDOMO to metoda wymyślona nie przez teoretyków, lecz przez prawdziwych rodziców i „przetestowana” na prawdziwych dzieciach, z fantastycznym skutkiem. Dała ona impuls do wydania serii publikacji pod zbiorczym tytułem Angielski dla rodziców deDOMO. Sam pomysł
i oparty na nim projekt edukacyjny doceniło już we wczesnej fazie Ministerstwo Edukacji Narodowej i Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, przyznając mu znak jakości „Kreatywność i Innowacje 2009”. Projekt spotkał się także z uznaniem British Council, które wspiera go jako partner akademicki, dostrzegając unikalny potencjał rodziców w edukacji językowej swoich dzieci.

Metoda deDOMO opiera się na kilku w zasadzie prostych obserwacjach dotyczących życia domowego, zespolonych z analizą języka domu rodzinnego i wzbogaconych wiedzą o naturze motywacji, nie tylko w warunkach szkolnych.

Nowatorska metoda deDOMO opiera się na bardzo prostym spostrzeżeniu, że to w domu, lub na wspólnym wakacyjnym wyjeździe, codziennie nadarzają się dziesiątki powtarzalnych okazji, które można świetnie wykorzystać do nauki języka. „Angielski dla rodziców” pokazuje jak to zrobić w formie gry i dostarcza solidnej porcji wiedzy – bardzo świeżego, współczesnego języka angielskiego, który doskonale odpowiadają potrzebom komunikacyjnym i rzeczywistym zainteresowaniom współczesnej rodziny. Dzięki temu każdy rodzic poczuje się pewnie, by podjąć zabawę z dzieckiem. deDOMO to dodatkowo gotowy system motywacyjny, który naprawdę działa. W zabawie każdy wygrywa – rodzice, bo mogą być dumni z tego, jak ich dzieci uczą się nowych słów i zwrotów, a nawet wyrabiają odruchy językowe. Wygrywają też dzieci i to podwójnie - grają w grę, w której zdobywają różne korzyści, i jakby przy okazji - wiedzę.

Skąd wziąć materiały edukacyjne metody deDOMO...?


Ponieważ nadchodzi czas wakacji edukację metodą deDOMO proponujemy rozpocząć od podręcznika wraz z nagraniami Mp3 z serii:

Angielski dla Rodziców (Na Wakacje)
Podręcznik PDF + Mp3 - zobacz
to wyjazdowy audiobook, podręcznik pdf (ebook) z opisem metody deDOMO, urlopowy niezbędnik wraz z konwersacjami w plikach mp3.

Co znajdziesz w tej publikacji:

 • 150 minut nagrań całego wakacyjnego przewodnika językowego,
 • ponad 70 dialogów i kilkaset przykładów wymowy słówek z tłumaczeniami,
 • nagrania z udziałem native speakera, polskich rodziców i dzieci
 • do słuchania i nauki: w podróży, w samochodzie, w domu i w hotelu, w górach i nad morzem
Dodatkowo otrzymasz podręcznik: książka w pdf - wakacyjny przewodnik językowy (200 stron):
 • zwięzły opis metody i porady dla rodziców
 • przykładowe scenki i wyrażenia niezbędne w podróży i na wakacjach, gry językowe
 • kolorowanka polsko-angielska deDOMO
ANGIELSKI DLA RODZICÓW (na Wakacje) deDOMO - (POBIERZ)
Klikając na link powyżej natychmiast (w 3 min) otrzymasz 200 stronicowy podręcznik (pdf) wraz z nagraniami w Mp3 (audiobook), które pobierzesz prosto na swój komputer, bez wychodzenia z domu i bez dodatkowych kosztów związanych z przesyłką.Szybko, tanio i bezpiecznie.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

1 komentarz :

 1. jak pomóc dziecku w nauce języka angielskiego
  Nikt nie może zapewnić dziecku tak swobodnych i bezpiecznych warunków do poznawania nowego języka jak jego rodzic. Chwilki z angielskim mogą stać się rodzinnym rytuałem, do którego dzieci szybko się przyzwyczają. Lecz sama miałam problemy z angielskim zawsze brakowało praktyki. I pewnego razu znalazłam Preply.
  http://www.sic-egazeta.amu.edu.pl/index.php?t=2737
  Ogromny wybór, możliwość korepetycji z języka angielskiego online z nośnikami mowy "native speaker". Zajęcia są na Skypa, jest to bardzo wygodnie i korzystnie. W Preply bywają różne rabaty, można otrzymać lekcje nawet za darmo!
  Również ogromny i najszerszy wybór korepetycji dla dzieci !
  Indywidualne podejście.
  Wykwalifikowani wykładowcy!
  nauka przez Skype jest bardzo efektywna !
  Rezultat nie zmusi czekać!
  Polecam bardzo !

  OdpowiedzUsuń

Zobacz koniecznie (najpopularniejsze tematy)

PORTAL ANGIELSKI MP3 - Szybka Nauka Języka Angielskiego (Lekcje i Kursy na MP3)Kursy angielskiego na mp3 to najlepsza forma nauki dla osób początkujących, które mają mało czasu lub ograniczone finanse na intensywną naukę angielskiego w szkole językowej. Wykorzystując lekcje angielskiego w plikach Mp3 możesz uczyć się języka nie tylko w wolnym czasie, ale również podczas codziennych obowiązków, w drodze do pracy, podczas urlopu, podróży, prowadzenia samochodu itp. Nauka Angielskiego MP3 to nie tylko nauka angielskich słówek oraz angielskie rozmówki
ale również kursy dla początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych w wielu różnych formach tj: Angielski kurs podstawowy Mp3
angielski na wakacje - angielski w podróży - rozmówki angielskie - gramatyka angielska - bussines english - angielski w pracy - niezbędne zwroty i wyrażenia
phrasal verbs - angielski do matury - korepetycje domowe oraz wiele wiele innych.

Wszystkie książki audio (audiobooki) pochodzą od wydawców specjalizujących się w audiokurach do nauki języków obcych. Materiały od DIM, EDGARD, LINGO, CZTERY GŁOWY
to gwarancja skutecznej nauki języka (nie tylko angielskiego). Dodatkowo do wielu audiobooków dołączane są podręczniki (ebooki), które ułatwiają naukę
oraz utrwalają zdobyte podczas słuchania lekcji na mp3 wiadomości.


Kursy angielskiego MP3 (pobierz)

  ©Template by Dicas Blogger . - Serwis ANGIELSKI MP3 • Copyright © 2010-2018 e-neXto.com.pl • All Rights Reserved | Angielski przez Internet - nauka angielskiego online - statystyki | polityka prywatności i cookies