Jak uczyć się angielskiego na codzień...? (poradnik)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 8 marca 2011

Jak uczyć się angielskiego na codzień...? (poradnik)

Jak znaleźć czas na naukę języka angielskiego?

„Nie mam czasu” To częsta wymówka, przez którą to ludzie odkładają naukę języka angielskiego „na później”.

Każdy z nas ma tyle samo czasu i tylko od Ciebie zależy na co go wykorzystasz. Czas na najważniejsze rzeczy zawsze się znajdzie, więc zacznij uczyć się języka angielskiego podczas codziennych zajęć i obowiązków...

Przeczytaj do końca ten artykuł a dowiesz się:
Jak wykorzystać wolne chwile podczas codziennego dnia na skuteczną naukę języka angielskiego.

- Typowy dzień...
Podczas typowego dnia, nawet bardzo zapracowanego istnieje wiele niewykorzystanego, nieproduktywnego czasu. Możesz dorzucić krótkie lekcje języka angielskiego, w tych właśnie chwilach. Być może będą to tylko 5-10 minutowe odsłuchiwania kursu lub audiobooka z mp3 playera ale w dłuższej perspektywie właśnie te chwile pozwolą Ci to opanować język angielski. Krótkie lekcje w nieproduktywnym czasie mają swoje zalety. Dzięki nim materiał będzie utrwalany i zapamiętywany na dłużej. Im więcej czasu poświęcisz na język angielski tym lepiej, dlatego - wykorzystuj wolne chwile.

W nauce języka angielskiego nie ma nic ważniejszego od spędzania z nim sporej ilości czasu nawet jeśli nie skupiasz się na nim w pełni.

- Gdzie można uczuć się języka?
Oczywiście wszędzie. Do codziennych zajęć możesz dodać naukę języka w ogóle nie zmieniając planu dnia. Ucz się słuchając języka angielskiego przy pomocy kursów audio (zobacz - dlaczego warto). Jak to zrobić...? Wystarczy, że jednorazowo zakupiony kurs angielskiego w plikach mp3 nagrasz na płytę CD, albo wgrasz do osobistego mp3 playera, bądź swojego telefonu komórkowego, a wtedy otrzymasz możliwość nauki języka w każdej chwili, nawet podczas codziennych obowiązków i zajęć (nawet jeśli dotychczas wydawały Ci się one najbardziej nieodpowiednią chwilą do nauki).

Lekcje mp3 dają Ci możliwość nauki angielskiego np. kiedy:
- przygotowujesz posiłki
- stoisz w kolejce w sklepie, banku, na poczcie,
- zmywasz naczynia, sprzątasz,
- pracujesz w ogródku
- biegasz, spacerujesz,
- ćwiczysz na siłowni
- prowadzisz samochód
- jesteś w drodze do pracy i w drodze powrotnej,
- podczas urlopu, na wakacjach (np leżąc na plaży).

W tym czasie możesz się wiele nauczyć. Wystarczy, że będziesz słuchać języka obcego, nawet jeśli nie możesz się na nim całkowicie skupić - uczysz się wtedy biernie.

Co najlepiej słuchać...?
- lekcję kursu mp3 (dialogi, angielskie rozmówki, konwersacje po angielsku, fiszki mp3)
- piosenki w obcym języku
- audiobooki (w języku angielskim)
- programy radiowe

Gdy istnieje możliwość to czytaj, gdy nikt nie patrzy to mów i powtarzaj. Nie narażaj się na niemiłe komentarze przechodniów (mówienie do siebie w miejscach publicznych nie budzi pozytywnych skojarzeń). Z drugiej strony możesz mówić także do telefonu bądź nagrywać swój głos na dyktafon. Będzie to wyglądało bardzo inteligentnie i nikt nie pomyśli, że może już Ci odbiło :)

- Nauka w pracy...
Jeśli możesz słuchać kursów angielskiego na mp3 podczas pracy to bardzo dobrze. Porada ta dotyczy osób, którzy wykonują praca manualne, kierowców bądź innych osób, które mogą sobie pozwolić na słuchanie mp3 playera podczas rutyny dnia codziennego.

Pamiętaj, że nie musisz poświęcać pełnej uwagi temu co słuchasz.
Umysł uczy się nawet bez koncentracji. Poprawisz w tym czasie akcent, intuicyjnie poprawisz gramatykę i czasem złapiesz nowe słówka.

- Fiszki (e-kartoniki ) w plikach Mp3
To kolejny sposób na opanowanie słownictwa. Jeśli nie wiesz czym są zobacz koniecznie artykuł: Fiszki Mp3 sposób na angielskie słówka. Fiszek Mp3 możesz słuchać gdziekolwiek tylko zechcesz:

- do autobusu,
- na wycieczkę,
- na spacer itd.
- nawet do lekarza (kiedy stoisz w kolejce)

Wystarczy na chwilę włączyć odtwarzacz mp3, lub wgrane pliki na komórkę i wysłuchać kikla parę słówek. Nawet podczas 10 minutowej drogi tramwajem możesz się sporo nauczyć. Jeśli robisz to codziennie to zadziała jak „kula śnieżna”. Jedno słówko dziennie to 365 w roku. Możesz naprawdę sporo się nauczyć.

- Używaj języka wszędzie gdzie istnieje taka możliwość:
- w pracy, w szkole, w domu, w każdej wolnej chwili (hobby).

Jeśli masz już poziom średnio-zaawansowany języka docelowego to używaj go jak najczęściej podczas rutynowych zajęć. Jeśli często gotujesz to kup sobie książkę kucharską w danym języku. Jeśli czytasz powieści to zamień je na język docelowy. Wykaż się kreatywnością i ucz się wszędzie.

- Nauka w domu - przez Internet.
W dzisiejszych czasach bardzo popularny, a zarazem wyjątkowo skuteczny jest tzw. e-learning. Dzięki niemu każdy kto ma dostęp do internetu może uczyć się języka angielskiego w chwilach kiedy ma na to czas i ochotę. Wystarczy do tego znalezienie odpowiedniego portalu lub programu do nauki. W sieci można znaleźć wiele różnego rodzaju serwisów, które uczą angielskiego, jednak ja chciałbym wspomnieć tutaj o jednym, który według mnie jest najlepszy pod każdym względem, gdyż wykorzystuje bogatą bazę materiałów multimedialnych i innowacyjny mechanizm stałych powtórek, dzięki któremu jak twierdzą autorzy tej metody pozwala ona uczyć się angielskiego 2x szybciej niż w tradycyjny sposób. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej - koniecznie przeczytaj artykuł: Nauka angielskiego przez Internet.

Do nauki w domu przez Internet szczególnie polecam następujące serwisy:

1). Portal eTutor - według mnie obecnie najlepszy serwis do nauki angielskiego przez Internet bez wychodzenia z domu. Jeśli uczysz się angielskiego to koniecznie zarejestruj swoje konto w tym serwisie. Rejestracja jest darmowa i daje możliwość dostępu do pełnej multimedialnej lekcji dla początkujących, ćwiczeń, nauki słówek i zaawansowanego multimedialnego słownika online Diki.

2). 1000 słów - serwis przy pomocy którego szybko nauczysz się 1000 najczęściej używanych słów w języku angielskim, zasad gramatycznych lub pobierzesz nagrania uczące tych słów w plikach mp3.

3). BBCPolska - bardzo ciekawy portal do nauki angielskiego.

NA ZAKOŃCZENIE PAMIĘTAJ! - Języka angielskiego możesz nauczyć się nawet nie mając dużej ilości wolnego czasu. Wystarczy wykorzystać rady zawarte w tym artykule oraz zaopatrzyć się w odpowiednie dla Twojego poziomu zaawansowania kursy angielskiego na mp3. One zapewnią Ci kontakt z językiem podczas codziennych obowiązków i w skuteczny sposób pozwolą Ci nauczyć się upragnionego języka angielskiego. - Grzegorz Żądło i Rafał Kołodziej - http://nauka-jezyka-obcego.blogspot.comArtykuł pochodzi z serwisu www.artelis.pl
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------


 Zobacz koniecznie poniższe video4 komentarze :

 1. Bardzo wartościowy artykuł, który pokazuje jak wiele mamy okazji na co dzień aby uczyć się języka angielskiego (a najczęściej o tych metodach zapominany). Ja osobiście za pomocom tej właśnie strony przekonałam się do skuteczności kursów ze słuchu i w ten właśnie sposób uczę się podczas codziennych dojazdów do pracy stojąc po kilkadziesiąt minut w korkach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Portal eTutor jest naprawdę rewelacyjny. Spędzam ucząc się na nim codziennie ponad godzinę, mimo iż z moją motywacją zawsze było ciężko. Dzięki za porady - są super.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja korzystam z tych kursów. Skończyłam już poziom podstawowy i
  jetem w trakcie średnio-zaawansowanym.
  Na prawdę polecam ten kurs Angielskiego.
  www.e-kursy24.com.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. jak się nauczyć angielskiego??
  Język angielski to dla mnie nie tylko język obcy - to moja pasja i miłość, która zajmuje znaczące miejsce w moim życiu od wielu lat. Zapraszam na http://www.sic-egazeta.amu.edu.pl/index.php?t=2737 Jeśli chcesz nauczyć się tego wspaniałego języka angielskiego w sposób inny niż w niejednej szkole językowej... jeśli chcesz płynnie mówić po angielsku i poznać go w sposób atrakcyjny, nowatorski i ciekawy - zapraszam na konwersacje angielski lublin.

  OdpowiedzUsuń

Zobacz koniecznie (najpopularniejsze tematy)

PORTAL ANGIELSKI MP3 - Szybka Nauka Języka Angielskiego (Lekcje i Kursy na MP3)Kursy angielskiego na mp3 to najlepsza forma nauki dla osób początkujących, które mają mało czasu lub ograniczone finanse na intensywną naukę angielskiego w szkole językowej. Wykorzystując lekcje angielskiego w plikach Mp3 możesz uczyć się języka nie tylko w wolnym czasie, ale również podczas codziennych obowiązków, w drodze do pracy, podczas urlopu, podróży, prowadzenia samochodu itp. Nauka Angielskiego MP3 to nie tylko nauka angielskich słówek oraz angielskie rozmówki
ale również kursy dla początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych w wielu różnych formach tj: Angielski kurs podstawowy Mp3
angielski na wakacje - angielski w podróży - rozmówki angielskie - gramatyka angielska - bussines english - angielski w pracy - niezbędne zwroty i wyrażenia
phrasal verbs - angielski do matury - korepetycje domowe oraz wiele wiele innych.

Wszystkie książki audio (audiobooki) pochodzą od wydawców specjalizujących się w audiokurach do nauki języków obcych. Materiały od DIM, EDGARD, LINGO, CZTERY GŁOWY
to gwarancja skutecznej nauki języka (nie tylko angielskiego). Dodatkowo do wielu audiobooków dołączane są podręczniki (ebooki), które ułatwiają naukę
oraz utrwalają zdobyte podczas słuchania lekcji na mp3 wiadomości.


Kursy angielskiego MP3 (pobierz)

  ©Template by Dicas Blogger . - Serwis ANGIELSKI MP3 • Copyright © 2010-2018 e-neXto.com.pl • All Rights Reserved | Angielski przez Internet - nauka angielskiego online - statystyki | polityka prywatności i cookies