1000 zwrotów potrzebnych do skutecznej komunikacji w języku angielskim (angielski - nauka słówek) - ebook

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 21 czerwca 2010

1000 zwrotów potrzebnych do skutecznej komunikacji w języku angielskim (angielski - nauka słówek) - ebook

ANGIELSKIE FORMUŁY KONWERSACYJNE (EBOOK)

Jeśli chcesz wiedzieć w jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację to musisz przeczytać ten artykuł?

- Wyobraź sobie, że jesteś za granicą i Twój znajomy pokazuje Ci swój kupiony ostatnio samochód, cudo techniki i elegancji, pytając: "Do you like it?". Mając w głowie przerobiony niedawno szkolny kurs angielskiego szukasz na gwałt właściwego słowa i wreszcie desperacko odpowiadasz: "Yes!", budząc u rozmówcy rozczarowanie. A dlaczego nie "Terrific!", "Fantastic!", "Great!" czy "Wonderful!"?

Takich sytuacji jest naprawdę wiele,
a Ty zapewne chciałbyś ich uniknąć prawda...??

- Pomyśl... witasz się z kimś nieznajomym i przypomina Ci się sztampowe "Good morning", jak gdyby w języku angielskim nie istniały "How do you do", "How are you" czy "Pleased to meet you". Żegnasz kogoś na dworcu i mówisz "Goodbye", choć możesz powiedzieć "Safe journey", "Bon voyage" albo "Goodbye and good luck". Jak sądzisz, co zrobi większe wrażenie? Albo...

- Odbierasz w firmie telefon od zagranicznego rozmówcy i nagle zdajesz sobie sprawę, że nie znasz podstawowych formułek typowych dla rozmów telefonicznych – trudno przecież powiedzieć "Who are you?" zamiast "Who's calling, please", albo "Wait!", zamiast "Hold the line, please, I'm putting you through".
- Gdy ktoś wyświadczy Ci grzeczność lub coś podaruje, suche "Thank you" to często dużo za mało - powiedz raczej: "Thank you very much indeed", "That's extremely kind of you" czy "You are very obliging". Od razu zyskasz większą sympatię rozmówcy.

Oto właśnie los absolwenta szkolnego kursu języka obcego, w trakcie którego poznał podstawy gramatyki i zbiorek półtora tysiąca czy góra dwóch tysięcy słów.

Pomyśl teraz - Co powinieneś wiedzieć, aby język angielski i komunikacja w nim nie sprawiały Ci problemu?

Sama szkoła nie wystarczy. Szkolne kursy angielskiego, z konieczności ograniczone do dwóch lekcji tygodniowo, dają zaledwie skromne podstawy, które od biedy wystarczą do tego, aby pokazać drogę cudzoziemcowi albo nie zgubić się z kretesem w obcym mieście. Do prowadzenia normalnej rozmowy nie wystarczają w żadnej mierze. Tym bardziej, że typowe angielskie formuły konwersacyjne ograniczają się w nich do absolutnego minimum.

Niezbędnym warunkiem opanowania języka angielskiego na poziomie komunikatywnym jest oczywiście znajomość słownictwa. Choć zaledwie dwa tysiące słów stanowią 90 procent przeciętnego tekstu, to właśnie te pozostałe 10 procent decyduje o tym, że co chwilę zastanawiasz się, jak przekazać rozmówcy to, co w danej chwili chcesz powiedzieć. Minimum wydaje się być 5 tysięcy, a swobodę daje dopiero 8-10 tysięcy znanych na wyrywki słówek.

Ebook „Angielskie formuły konwersacyjne”
to właśnie praca, która wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Zebrano w nim ok. 1000 typowych formuł, których aktywne opanowanie pozwoli Ci rozmawiać dużo swobodniej i bardziej wyraziście, a nierzadko także grzeczniej.

Twoja znajomość języka angielskiego zyska na tym ogromnie, bo wyrazisz swoje opinie, przekonania czy odczucia precyzyjnie – język prosty i pozbawiony tych subtelności jest bowiem jak kartofel ociosany w kostkę w wojskowej kantynie.

„W przeciwieństwie do typowych rozmówek, jakich wiele można dostać w księgarniach, praca koncentruje się zatem nie na tematycznie zorganizowanym słownictwie, lecz na funkcjach językowych”.

Formuły w ebooku „Angielskie formuły konwersacyjne” zostały przedstawione w sposób uporządkowany, podzielone na kategorie odpowiadające rozmaitym funkcjom językowym, jak powitania, pożegnania, podziękowania, przeprosiny, zgoda, wątpliwość, złość i wiele innych. To niezwykle istotne z edukacyjnego punktu widzenia, gdyż znacznie łatwiej zapamiętujemy skojarzone ze sobą pojęcia niż oderwane od siebie słowa czy frazy.

Zobacz, w jak praktyczne kategorie zostały uporządkowane formuły konwersacyjne:
  • Formy zwracania się, dzięki którym będziesz wiedział, jak prawidłowo zwracać się do swojego rozmówcy w zależności od jego stanowiska, funkcji czy pozycji społecznej.
  • Przyciąganie uwagi.
  • Informacje, czyli jak uzyskać informacje od kogoś, zapytać go o coś, co nas interesuje.
  • Wiedza, niewiedza, czyli w jaki sposób odpowiadać na pytania (gdy zna się odpowiedź lub nie).
  • Powitania, przedstawianie się, pożegnania. Absolutnie niezbędne!
  • Gratulacje i życzenia.
  • Zaproszenia i oferty, czyli jak zaproponować coś drugiej osobie, zaprosić ją na kawę, zaoferować współpracę itp.
  • Opinie, czyli jak dowiedzieć się, co druga osoba sądzi o czymś.
  • Sympatie i antypatie, czyli jak wyrazić, że się coś/kogoś lubi lub nie lubi.
Powyższa lista to nawet nie połowa tematów, odnośnie których znajdziesz gotowe formuły konwersacyjne w ebooku „Angielskie formuły konwersacyjne”. Resztę tematów możesz znaleźć w spisie treści.

Wystarczy, że popracujesz z tym ebookiem intensywnie przez dwa, trzy miesiące, a zyskasz więcej, niż jesteś skłonny przypuszczać.

Pamiętaj, że wystarczy zaledwie 15-20 minut dziennie, aby po paru miesiącach błysnąć przed nauczycielami i znajomymi dużo lepszą znajomością angielskiego, a u Anglosasów zacząć wzbudzać uznanie zamiast politowania.

Nie trać czasu ucz się samodzielnie w domu!

Autor: Paweł Wimmer
Data wydania: 20.07.2007

Język publikacji: polski

Liczba stron: 48
Darmowy fragment : Pobierz Demo

Wydawca:
Złote Myśli Sp. z o.o.

ANGIELSKIE FORMUŁY KONWERSACYJNE - Język Angielski (ebook)
Szukasz wersji drukowanej - zamówisz ją na stronie Złotych Myśli
------------------------------------------------------------------------------------------
Przeczytaj opinie tych, którzy skorzystali z ebooka - angielskie formuły konwersacyjne

Ocena:5 - Hanna Seweryn | 2009-04-19
Pozycja nader ciekawa.... bardzo przydatna dla stawiających pierwsze i kolejne kroki w nauce języka!!! Polecam

Ocena:4 - Andreas Wojtczak | 2009-06-05

Świetny kurs dla początkujących ale także dla wszystkich którzy chcą sobie przypomnieć i odświeżyć swoja znajomość angielskiego.Bardzo polecam.


Ocena:5 -
Urszula Anna Zlonkiewicz-Wozniak | 2009-01-25
Jestem bardzo zadowolona z zakupu i polecam każdemu, kto chce bezproblemowo przyswoić sobie j.angielski...dało mi to więcej niż siedzenia nad nudnymi książkami

Ocena:5 - Konrad Okurowski | 2009-01-19
Tego mi było trzeba. Naturalne reakcje na każdą sytuację :) Pozycja obowiązkowa dla każdego kto potrzebuje szybkiej powtórki w pigułce.

Ocena:5 - Leszek Bergiel | 2008-10-27
To jest to, za małe pieniądze mamy sporo wiedzy, nigdy nie uczyłem się angielskiego w szkole, samodzielnie wyrazy i zwroty. Dzisiaj mogę spokojnie się porozumieć po angielsku, może nie do końca gramatycznie, ale co z tego ja rozmawiam i rozumiem co do mnie mówią a często po szkle jest to bardzo trudne, gorąco polecam !!

Czytaj więcej - Opinie korepetycje angielski
---------------------------------------------------------------

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Zobacz koniecznie (najpopularniejsze tematy)

PORTAL ANGIELSKI MP3 - Szybka Nauka Języka Angielskiego (Lekcje i Kursy na MP3)Kursy angielskiego na mp3 to najlepsza forma nauki dla osób początkujących, które mają mało czasu lub ograniczone finanse na intensywną naukę angielskiego w szkole językowej. Wykorzystując lekcje angielskiego w plikach Mp3 możesz uczyć się języka nie tylko w wolnym czasie, ale również podczas codziennych obowiązków, w drodze do pracy, podczas urlopu, podróży, prowadzenia samochodu itp. Nauka Angielskiego MP3 to nie tylko nauka angielskich słówek oraz angielskie rozmówki
ale również kursy dla początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych w wielu różnych formach tj: Angielski kurs podstawowy Mp3
angielski na wakacje - angielski w podróży - rozmówki angielskie - gramatyka angielska - bussines english - angielski w pracy - niezbędne zwroty i wyrażenia
phrasal verbs - angielski do matury - korepetycje domowe oraz wiele wiele innych.

Wszystkie książki audio (audiobooki) pochodzą od wydawców specjalizujących się w audiokurach do nauki języków obcych. Materiały od DIM, EDGARD, LINGO, CZTERY GŁOWY
to gwarancja skutecznej nauki języka (nie tylko angielskiego). Dodatkowo do wielu audiobooków dołączane są podręczniki (ebooki), które ułatwiają naukę
oraz utrwalają zdobyte podczas słuchania lekcji na mp3 wiadomości.


Kursy angielskiego MP3 (pobierz)

  ©Template by Dicas Blogger . - Serwis ANGIELSKI MP3 • Copyright © 2010-2018 e-neXto.com.pl • All Rights Reserved | Angielski przez Internet - nauka angielskiego online - statystyki | polityka prywatności i cookies